lanovka-zillertal

Alpské lyžování

Zillertal poskytuje 508 perfektně upravených sjezdovek a 179 lanovek. Nachází se zde ledovec … což umožňuje lyžování téměř celý. Město a okolí je výborně obslouženo skibusy, které můžete bezplatně využívat při koupi permanentky. Zázemí je dokonale zajištěno velkým množstvím apartmánů a jednoduchou dopravní obslužností celé lokality.

Lyžování v Zillertalu je vhodné pro celou rodinu, díky příznivým rodinným balíčkům skipasů, je to velmi výhodné. Ale nepřijdou si na své pouze rodiny s dětmi, ale i milovníci adrenalinových sportů.

Nachází se tu celá škála sjezdovek, od nejjednodušší až po velmi složité a prudké.

 

bezky-zillertal

Běžky

Běžecké sporty v přírodě – uvolní hlavu a protáhnou celé tělo. Proto nemohou chybět i v oblasti okolo Innsbrucku. Běžecké nadšence láká Zillertal velkým množstvím upravených běžeckých tras o délce 125 km v různých úrovních obtížnosti pro bruslení a klasické lyžování. Zábava a relax zajištěn pro celé spektrum výkonnostních skupin. Mapu běžeckých tras naleznete zde.

cyklistika-tyrolsko

Cyklistika

Zillertal je oblíben pro své cyklistické vyžití, obzvláště terénnímu směru. Každoročně se tu pořádá řada bike závodů. Z nichž nejznámější je Zillertal Bike Challenge, který obsahuje například závody: King/Queen of the Mountain nebo Prince/Princess of the Mountain. Více  závodů naleznete zde.

Kromě závodů, je tu velká možnost Singletrails. které nabízí velké množství vyžití, jak pro zkušené jezdce, tak pro úplné začátečníky mapu a popis naleznete zde.

 Jízdní kola je možno zapůjčit přímo v centru města.

Golf

Golf Club Zillertal, Disponuje pěti hvězdičkovým golfovým hřištěm. Hřiště je určeno pro profesionály i začátečníky. Na vás čeká osmnáctí jamkové mistrovské hřiště s bohatou tradicí a celkem 35 greenů, z nichž na 18 se vztahuje nejvyšší hodnocení a kvalita. Eleganci a exkluzivitu nejvyšší úrovně charakterizuje jedinečný vzhled golfového hřiště s nádherným výhledem na pohoří v údolí Ziller. Sofistikované, malebně upravené 18 jamkové hřiště se 71 par vždy zaujme. Golfové hřiště doplňuje zvlněná krajina s sadů, rybník a krásné krajiny, četné bunkry a upravené fairway. Unikátní kurzy a dokonalý prostor poskytují rozmanité golfové sounáležitosti s přírodou, pěkné, čisté, stylové. Oblast lezí v samém srdci Tyrolska s nadmořskou výškou 550 m.n.m

Zjistíte, že podmínky jsou ideální pro začátečníky i pokročilé. Tréninkový swing Golf klub Zillertal poskytuje zázemí pro všechny výkonostní skupiny tohoto sportu.

Plavání

Plavání a welness lze výborně vyplnit čas v době, kdy venku není příznivé počasí, nebo v letních horkých dní. Oblast je plná venkovních koupališť, či krytých bazénů. Tip: Zillertal ActivCard s Zillertal ActivCard jsou výhodné karty, díky kterým můžete jeden celý den navštívit jeden z následujících šesti venkovních bazénů včetně: venkovního bazénu Zillertal Fügen Badewelt  -milá zábava venkovního bazénu umístěného v rekreačním parku Zell s letním světem Hippach a lázněmi Mayrhofen.

Turistika

Díky velmi atraktivní a oblíbené poloze, je oblast velmi často vyhledávána pro turistické toulky. Oblíbeným cílem turistiky  jsou:

Oblíbenou zábavou mladých lidí je Geocaching. Rodiny zas místo vyhledávají pro pohodlné, naučné vycházky.

hütten?…

Horolezectví

Via Ferate jsou ideální pro ty, kteří chtějí něco víc než se prozkoumat svět hor okolo Zillertal. Upravené trasy vedou strmé a velkolepé zdi. Vybavené pevnými ocelovými kabely, konzolami a dráty. Zažijete, co je stoupat výš a výš po strmé skále. Exit nebo summit. Podobně jako v “reálném” lezení tam je problém. Sahají od A pro děti a začátečníky na D/E pro správné horolezecké profesionály a nebojácný adrenalinové feťáky. Je potřeba jen chuť a hodně horolezecké síly v rukou a nohou.