MÁTE VLASTNÍ PROSTŘEDKY

Veškeré nemovitosti v Rakousku, může koupit fyzická i právnická osoba z EU přímo, bez nutnosti zakládat v Rakousku právnickou osobu. Což přináší velké možnosti pro zahraniční investory. Získání nemovitosti je podstatně jednodušší, a vzhledem ke stabilitě rakouského realitního trhu, je to výrazně prospěšná investice.

Pokud máte vlastní prostředky a nepotřebujete řešit financování úvěrem, máte s půlky vyhráno. Jsme schopni právně ošetřit zajistit veškeré ostatní náležitosti :

Standardní jednorázové poplatky a daně hrazené kupujícím:

Daň z převodu nemovitosti: 3,5 % (z kupní ceny nemovitosti)
Registrace do katastru nemovitostí: 1,1 %
Notářské poplatky: 2-3 % (+DPH)
Realitní provize: 3 % (+DPH)
Další náklady (ověření podpisů apod.): cca 350 EUR

Platební podmínky

Kupní cena je splatná kupujícím na svěřenecký účet notáře, kde jsou peníze deponovány a uvolněny ve prospěch prodávajícího v momentě sjednaném v kupní smlouvě. Daň z převodu nemovitosti, registrační poplatek a notářské poplatky jsou také splatné přímo notáři.

Kupní smlouva a zápis do katastru

Kupní smlouva je připravena spolupracujícím rakouským notářem, Alpin-reality s.r.o. zajišťuje překlad a právní stanovisko k návrhu smlouvy tak, aby odpovídal zájmům klienta – kupujícího. Zápis nového vlastníka do katastru nemovitostí je proveden do cca 2-4 týdnů od podpisu smlouvy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *